Cesta svetla

Cesta svetla

Ahojte priatelia,

počas pôstneho obdobia, ktoré už dávnejšie skončilo, ste mohli absolvovať krížovú cestu, ktorú sme si pre vás pripravili a získať za ňu odznak, či už zeleného (jednoduchšieho) alebo červeného (obtiažnejšieho) stupňa.

Teraz, keď máme veľkonočné obdobie, by sme s vami chceli zdieľať radosť zo zmŕtvychvstalého Krista prostredníctvom Cesty svetla. Počuli ste už o nej?

Cesta svetla (Via lucis) je podobne ako krížová cesta zložená zo štrnástich zastavení. Na rozdiel od krížovej cesty, však tieto zastavenia sú radostné a obsahujú udalosti, ktoré sa stali po Zmŕtvychvstaní. 

Srdečne Vás teda chceme pozvať na túto cestu, ktorú opäť môžete absolvovať v dvoch stupňoch. 

Červený stupeň – pri prechode našimi chotármi (je to vlastne trasa zimného prechodu značená stužkami, vzdialenosť približne 25 km, predpokladaný čas prechodu je 8 hodín).

Zelený stupeň – v pohodlí domova.

Odznaky (buttony) je možné získať po prejdení Cesty svetla a následnej registrácii sem: //docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrsNI6q5bEY25xe9cn1Gy3ZdiRjCwx1A__DoDeibspSmKhpA/viewform?fbclid=IwAR3fI-X7ShRf6iWncoOdDF6qYEcVhK-qczSfsAbHUaiyV7EvANgB5lVkBrI&urp=gmail_link&gxids=7628

Registrovať sa je možné do konca Veľkonočného obdobia, t.j. do 23.5.2021 (nedeľa, Zoslanie Ducha Svätého).

Stále je možnosť prejsť si aj známu krížovú cestu (v oboch stupňoch), hoci chápeme, že počas tohto obdobia je určite aktuálnejšia Cesta svetla.

Text k Ceste svetla ku Krížovým cestám a mapu trasy pridávame do prílohy nižšie.

Ďakujeme Veronike Durčákovej, ktorá prostredníctvom mobilnej aplikácie spracovala krátke video z Krížovej cesty, a tým poskytla bližší náhľad trasy krížovej cesty. Video je možné pozrieť si nižšie.

Prajeme Vám hojné Božie požehnanie.

Skauti zo Zákamenného